Konsekwencje niespłaconych pożyczek.

Kilka słów o pożyczkach pozabankowych

Zanim zagłębimy się w szczegóły, poznajmy bliżej pożyczki online. Są doskonałym sposobem na załatanie dziury w budżecie, ponieważ bierzemy je przez Internet, szybko i wygodnie. Jest wiele ofert na takie szybkie pożyczki, które sprawdzimy w rankingu pożyczek, dobierając rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb. Niektórzy potrzebują naprawdę drobnej kwoty, inni chcą zapożyczyć się na trochę większą sumę, np. pożyczki ratalne pozyczkaOK.pl – każdy znajdzie coś dla siebie.

Strzeż się kary finansowej

Tak jak wspomnieliśmy – najważniejsze to pilnować terminów spłat. Masz oddać pożyczkę 15 czerwca? Zrób to 15 czerwca i ani dnia dłużej. W przeciwnym razie będziesz musiał zmierzyć się z surowymi konsekwencjami, a pierwsze z nich to karne odsetki oraz kara określona w umowie. Nie zauważyłeś jej? Widocznie niedokładnie czytałeś podpisywane dokumenty, zawsze trzeba skrupulatnie czytać punkt po punkcie i zwracać uwagę na wszelkie zapisy drobnym drukiem.

Nie dopuść do postępowania windykacyjnego

Kiedy mimo otrzymywanych wezwań do zapłaty nie podejmiesz żadnych kroków, aby uregulować twoje pożyczki online, może zostać wszczęte postępowanie windykacyjne. Wiąże się to z jeszcze większymi wydatkami, dlatego nie możesz na to pozwolić. Co więcej możemy zostać wpisani do bazy BIK i stracić naszą zdolność kredytową.

Co zrobić, aby nie dopuścić do niemiłych konsekwencji?

Jeśli nie chcesz borykać się z niniejszymi problemami, możesz im zapobiec. To wcale nie takie trudne, jak ci się wydaje, ponieważ wystarczy przestrzegać wyznaczonych dat. Zawsze się spóźniasz, nawet kiedy starasz się pamiętać? Zapisz sobie w kalendarzu wielkimi literami ustaloną datę i ustaw powiadomienie w telefonie, a nic nie umknie twojej uwadze. Kiedy nasz problem w spłacie zadłużenia wynika nie z braku koncentracji na terminach, ale z braku finansów, tutaj także jest rozwiązanie. Wystarczy, że przed danym dniem zgłosisz się do pożyczkodawcy, a ten wydłuży okres spłaty wziętej pożyczki online. Będzie się to wiązać z dodatkowym kosztem, ale na pewno nie tak dużym, jak karne odsetki czy postępowanie windykacyjne.