Przelew na złe konto – jak rozwiązać problem?

Przelew na złe konto – jak rozwiązać problem?

Jeśli wysłaliśmy przelew na złe konto, mamy kilka możliwości rozwiązania problemu. W większości przypadków to bardzo proste. Sprawdź, jak odzyskać pieniądze.


Pożyczka społecznościowa - czy warto brać pożyczki od osób prywatnych?

Pożyczka społecznościowa – czy warto brać pożyczki od osób prywatnych?

Social lending nie cieszy się w Polsce dużą popularnością. Pożyczkobiorcy bardziej ufają zarejestrowanym i zweryfikowanym przez odpowiednie organy firmom pożyczkowym. Sprawdziliśmy opinie na temat pożyczek społecznościowych oraz wyjaśniamy, jak działa social lending.


Ile można wpłacić do banku bez kontroli i podatku?

Ile można wpłacić do banku bez kontroli i podatku?

Bank ma obowiązek kontrolować płatności swoich klientów. Jakie kwoty przelewów bank zgłasza do urzędu skarbowego? Takie, których wartość przekracza 15 tys. euro lub mają podejrzaną nazwę. Jak bezpiecznie tytułować przelewy oraz jak przebiega kontrola konta osobistego przez urząd skarbowy? Jakie kwoty przelewów bank zgłasza do urzędu skarbowego? Jeśli zlecimy transakcję na kwotę większą niż 15 […]


Ubezpieczenie pożyczki i kredytu. Jak to działa?

Ubezpieczenie pożyczki i kredytu. Jak to działa?

Chcesz ubezpieczyć kredyt w razie “W”, ale zastanawiasz się, czy warto? Sprawdź więc koszt i to, jaki zakres ochrony daje takie ubezpieczenie i czy można z niego później zrezygnować?


Promesa zatrudnienia do kredytu - informacje i wzór dokumentu

Promesa zatrudnienia do kredytu – informacje i wzór dokumentu

Promesa zatrudnienia to umowa, którą podpisują pracodawca i pracownik. Dokument służy potwierdzeniu ciągłości zatrudnienia i przydaje się np. wtedy, gdy chcemy sięgnąć po kredyt długoterminowy lub ubiegamy się o pobyt za granicą. Co powinno zawierać zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu? Sprawdź najważniejsze informacje na temat promesy oraz pobierz jej wzór. Co to jest promesa zatrudnienia? Promesa […]


Ile może zająć komornik?

Ile może zabrać komornik w ramach postępowania egzekucyjnego? To zależy od wysokości naszego wynagrodzenia oraz formy zatrudnienia. Kwota wolna od potrąceń w przypadku umowy o pracę wynosi 1633 zł netto. Ile emerytury może zająć komornik?


Kto powiadamia bank o śmierci właściciela konta?

Kto powiadamia bank o śmierci właściciela konta?

Kto powiadamia bank o śmierci właściciela konta? Powinna zrobić to osoba bliska, która ma akt zgonu zmarłego. Jednak mimo bliskich relacji nikt nie może dowolnie korzystać z pieniędzy pozostawionych na rachunku bankowym. Bank musi najpierw odnaleźć wszystkich spadkobierców, a następnie odczytać testament.


Kto udziela pożyczek 100 proc. przyznawalności?

Pożyczka 100 % przyznawalności – gdzie jej szukać?

Pożyczka na 100 % zostanie udzielona osobom wypłacalnym, które otrzymują stały dochód i mają odpowiedni wiek. O dodatkowe pieniądze z firmach pozabankowych mogą ubiegać się również osoby bez zdolności kredytowej. Muszą one jednak spełnić określone warunki, aby pożyczka 100 % przyznawalności została im udzielona.


Sprawdź czym jest pożyczka leasingpowa.

Pożyczka leasingowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakimi produktem finansowym jest pożyczka leasingowa, czym się charakteryzuje oraz dlaczego nie można jej mylić z usługą leasingu.


Sprawdź na czym polega umowa pożyczki.

Umowa pożyczki – co warto wiedzieć?

Jakim dokumentem jest umowa pożyczki i co trzeba o niej wiedzieć? W naszym artykule w szczegółowy sposób odpowiedzieliśmy na te pytania i wskazaliśmy najważniejsze zapisy, które znajdują się w takiej umowie.