Czym jest odnawialna linia pożyczkowa?

Odnawialny limit pożyczkowy to oferta instytucji finansowych działających online. Polega ona na możliwości ciągłego dostępu do środków finansowych w kwocie ustalonej wcześniej z pożyczkodawcą. Pamiętajmy, że limit pożyczki odnowi się wraz z jej spłatą. Jeśli jej nie dopilnujemy, trafimy do rejestru dłużników i staniemy się niewiarygodni w oczach pożyczkodawcy.

Odnawialna linia pożyczkowa – czym jest?

Odnawialna linia pożyczkowa to jedna z ofert, jaką możemy znaleźć w asortymencie instytucji pozabankowych, które udzielają zarówno pożyczek na raty jak i chwilówek. Jest ona podobna do oferty banków. Polega na przyznaniu klientowi na podstawie umowy limitu pożyczkowego, z którego ten w dowolnym czasie trwania umowy może skorzystać. Należy pamiętać, że klient sam decyduje, kiedy i ile wypłaca oraz jaką kwotę wpłaca, aby limit na koncie wyrównać.

Jeśli nasz limit wynosi 4 tys. zł., a wybierzemy z konta 1 tys. zł., po jego ponownej wpłacie nasz limit nadal będzie wynosił 4 tys. zł, tak jak zostało to ustalone w umowie. Warto kontrolować kwotę pozostałą na koncie, aby odnawialna linia pożyczkowa rzeczywiście uległa odnowieniu poprzez zwrot zużytych środków pieniężnych.

Odnawialna linia pożyczkowa to oferta firm pożyczkowych. Jej zaletą jest stały dostęp do środków pieniężnych w wybranych przez nas czasie oraz możliwość wyboru terminu spłaty gotówki. Warto wspomnieć, że formą limitu odnawialnego może być także karta kredytowa.

Odnawialna linia pożyczki – poznaj jej wady

Odnawialna linia pożyczkowa sprawdza się u wielu klientów. Warto jednak poznać wady tego rozwiązania. Jedną z nich jest możliwość szybkiego popadnięcia w spiralę zadłużenia, szczególnie jeśli wybierzemy wysoką kwotę limitu. Dzieje się to wskutek nieodpowiedniego dysponowania otrzymanymi pieniędzmi. Jeśli będziemy wypłacać gotówkę, a nie będziemy jej zwracać na konto, trafimy do rejestru osób zadłużonych, np. BIK czy KRD.

Co ważne, otrzymanie limitu pożyczkowego wiąże się ze spełnieniem ściśle wyznaczonych przez pożyczkodawcę wymagań, np. posiadaniem pozytywnej historii kredytowej. Jeśli nie spełnimy ustalonych warunków, nie otrzymamy dostępu do gotówki.

Pożyczka ratalna alternatywą dla odnawialnej linii pożyczkowej

Nie każdy może pozwolić sobie na odnawialny limit pożyczkowy. Warto w takiej sytuacji zainteresować się pożyczką ratalną, którą także przyznają firmy pożyczkowe działające online. Pożyczka ratalna sprawdzi się u osób, które potrzebują dowolnej kwoty pożyczki z długim terminem spłaty. Raty kredytu ratalnego dopasowane są do indywidualnych potrzeb wnioskującego, dlatego ważne jest to, aby podać pożyczkodawcy wszelkie niezbędne dane o nas i naszej sytuacji finansowej.

Pamiętajmy, że pożyczkę ratalną należy spłacić według wyznaczonych w harmonogramie spłaty dat. Dzięki temu zyskamy w oczach pożyczkodawcy i nie otrzymamy monitu ponaglającego nas do oddania pieniędzy. Co więcej, dzięki terminowej spłacie szybciej otrzymamy kolejną pożyczkę.