Pożyczka pozabankowa nie tylko na umowę o pracę

Myśląc o pożyczce ratalnej powinniśmy uwzględnić to, że usługodawca sprawdzi, czy będziemy w stanie jej podołać. Ma swoją metodę oceny w postaci scoringu i możemy być przekonani, że weźmie pod uwagę nie tylko nasz wiek, czy historię kredytową. Istotne znaczenie ma też nasze źródło dochodów.

Rynek pracy a sektor pozabankowy

Instytucje pozabankowe niewątpliwie potrafią dopasować się do potrzeb klienta. Można nawet powiedzieć, że często radzą sobie z tym lepiej  niż banki. Biorą pod uwagę takie aspekty jak np. specyfika rynku pracy. Widząc, że wiele osób pracuje w oparciu o umowę zlecenie lub o dzieło, dopasowują swoją ofertę do ich potrzeb. Oczywiście firmy pożyczkowe mają swoje wymagania względem klientów i są one bardzo zróżnicowane. Nasza sytuacja finansowa ma istotne znaczenie, jednak obecnie brak umowy o pracę nie musi zamykać nam możliwości wzięcia pożyczki online. Siłą rzeczy instytucje pozabankowe zwrócą uwagę na to, czy nasze konto jest regularnie zasilane wypłatą. Jeśli zarabiamy minimalną krajową albo utrzymujemy się tylko z 500+, nasze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku są stosunkowo niewielkie. Niemniej jednak zakres dostępnych opcji jest większy niż gdybyśmy wnioskowali o pożyczkę w banku.

Jak już zostało wspomniane, pożyczkodawcy zazwyczaj pojmują stabilne zatrudnienie nieco inaczej niż banki. Uwzględniają to, że potencjalni pożyczkobiorcy nie muszą mieć umowy  o pracę, żeby posiadać stabilną sytuację finansową.

Czy tylko umowa o pracę jest stałym źródłem dochodów?

Gdy decydujemy się na wnioskowanie o wsparcie finansowe od banku, przeważnie chodzi o większe kwoty, którym towarzyszy dłuższy okres spłaty. Udzielenie komuś niezaufanemu kredytu lub pożyczki długoterminowej wiąże się z ryzykiem. Właśnie dlatego banki bardzo dokładnie sprawdzają naszą historię kredytową pod kątem zaległości finansowych, a co za tym idzie – obecności w rejestrach dłużników. Nie zwracają uwagi tylko na przeszłość, lecz również teraźniejszość. Dlatego bardzo często za jedyne wiarygodne źródło utrzymania takie instytucje finansowe uznają umowę o pracę na czas nieokreślony.

Paradoksalnie nawet jeśli zarabiamy więcej pracując na umowie o dzieło lub umowie zlecenie, etat zawsze będzie solidniejszą podstawą do pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Dlatego może dojść do sytuacji, kiedy bank nie udzieli nam pożyczki lub kredytu pomimo stabilnej sytuacji finansowej. Nie powinniśmy wtedy rezygnować z aplikowania o potrzebne nam pieniądze, tylko rozważyć inne opcje niż bank.

Umowa zlecenie czy o dzieło wystarczy przy pożyczkach

Branża finansowa nie kończy się na bankach. Istnieje solidne zaplecze w postaci sektora pozabankowego. Oferuje on szybkie pożyczki także ratalne, które otrzymamy na podstawie wniosku złożonego online. Pożyczki przez internet przyznawane są z uwzględnieniem tylko  podstawowych danych. Nie są od nas wymagane liczne zaświadczenia, raczej podstawowe informacje o stałym źródle dochodów. Będąc klientem instytucji pozabankowej nie podlegamy tak surowej ocenie jak w momencie, gdy korzystamy z usług banków. Oczywiście jesteśmy weryfikowani w rejestrach dłużników. Jednak nie musimy być zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę.

Pożyczka pozabankowa na rentę i alimenty

Firmy pożyczkowe ryzykują mniej niż banki, więc są bardziej wyrozumiałe. Niektóre z nich biorą pod uwagę także inne źródła utrzymania w postaci niestandardowych umów, renty, jak również alimenty. O pożyczkę z powodzeniem mogą ubiegać się również emeryci. Stały dochód jest definiowany przez wiele z nich jako zysk regularnie zasilający nasze konto. Pozwoli on nam spłacić pożyczkę ratalną na czas, bez uszczerbku dla naszego budżetu. Dlatego coraz więcej osób skłania się ku chwilówkom i pożyczkom na raty, dostępnym w ramach usług sektora pozabankowego.