Czym jest pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń?

Pożyczka ratalna cieszy się rosnącym uznaniem. Szczególnie pożądany przez klientów instytucji pozabankowych jest produkt, którego otrzymanie nie wymaga od nas przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Na szczęście w branży pożyczkowej przybywa firm, które dostosowują swoje oferty do takich potrzeb.

Pożyczka bez zaświadczeń w systemie ratalnym

Czym jest pożyczka na raty bez zaświadczeń? To opcja umożliwiająca wzięcie zobowiązania w systemie ratalnym bez udzielania informacji o zarobkach. Udostępniamy podstawowe informacje, które są uwzględnione w wymaganiach pożyczkodawcy. Klienci instytucji pozabankowych  nie muszą zmagać się z nadmiarem formalności, a ilość wymaganych dokumentów jest ograniczona do minimum.

Myśląc o pożyczce ratalnej, wielu z nas zastanawia się, czy na pewno otrzyma ją bez zaświadczeń. Szczególnie w przypadku pożyczek na raty może być to problematyczne. To długoterminowe zobowiązanie, dlatego osoby je planujące, powinny posiadać dochód. Dlatego instytucje pozabankowe chcą sprawdzać naszą sytuację. Jednak osoby, które chcą uniknąć przedstawiania zaświadczeń o zarobkach, nie w każdym przypadku muszą to robić. Wybierając firmę pożyczkową należy pamiętać o tym, żeby sprawdzić jej wymagania. Szukając najciekawszych propozycji, na pewno trafimy na takie, które nie wymagają od nas pokazywania dokumentów dotyczących naszego zatrudnienia. Musimy liczyć się z tym, że będziemy zweryfikowani w bazach danych, niemniej jednak czynnik zarobków wcale nie musi być wtedy decydujący.

Jakie są przeszkody w uzyskaniu pożyczki?

Niejednokrotnie słyszymy, że otrzymanie pożyczki przez internet nie jest skomplikowane. Faktycznie – procedury temu towarzyszące są bardzo uproszczone i wypełnianie niezbędnych formularzy wcale nie musi być czasochłonne. Rzeczywiście – te aspekty są dla nas przyjazne, niemniej jednak konieczne będzie uwzględnienie jeszcze innych elementów. Chodzi tu o różne wymagania, jakie względem nas mają pożyczkodawcy.  Z racji tego, że podejmują się oni udostępnienia nam środków, mają prawo wiedzieć, z kim zamierzają podpisać umowę.  Biorą pod uwagę m.in. nasz wiek, pochodzenie i stały adres zamieszkania. Niespełnianie któregoś z tych warunków może utrudnić lub wręcz uniemożliwić nam uzyskanie potrzebnej pożyczki na raty. Czynnikiem, który ma bardzo duże znaczenie dla usługodawców z sektora pozabankowego jest to, jakie mamy zarobki. Brak zaświadczeń, które potwierdzają nasze dochody, jest główną przeszkodą na drodze do uzyskania potrzebnych środków.

Dlaczego zarobki mają tak duże znaczenie dla firm pożyczkowych?

Taka sytuacja sprawia, że zastanawiamy się często, dlaczego zarobki są tak ważne dla instytucji pozabankowych. Odpowiedź wydaje się dość oczywista. Firmy muszą wiedzieć, czy osoba, z którą zamierzają podpisać umowę, będzie w stanie oddać należności wraz z dodatkowymi kosztami. Nie postępują tak tylko ze względu na własny interes. Robią to też z myślą o naszej sytuacji. Wiedzą doskonale, że nawet niewielki dług może stać się dużym problemem. Firmy pożyczkowe chcą oszczędzić nam konieczności spłacania długów, które mogą nas przerastać.

Instytucje pozabankowe uwzględniają też inne sytuacje. Mają świadomość tego, że nie tylko umowa o pracę i towarzyszące jej stałe zatrudnienie są stabilnym źródłem dochodów. Niektórzy usługodawcy uwzględnią jako źródło dochodów np. inne rodzaje umów, emeryturę, rentę, czy nawet alimenty. Ważne, żeby było to udokumentowane, jako wpłaty systematycznie zasilające konto. Istotne jest też, żeby osoba posiadająca takie zyski miała zdolność kredytową, a co za tym idzie, podołała spłacie pożyczki, którą planuje.