Pożyczka bez dochodu – czy otrzymam kredyt bez zaświadczeń?

Pożyczka bez dochodu to oferta firm pożyczkowych działających online. Biorąc taką pożyczkę wystarczy, że zadeklarujemy wysokość otrzymywanego dochodu. Może on pochodzić z różnych źródeł, ważne aby pozwolił na terminową spłatę pożyczki.

Pożyczka bez dochodu – czy taka istnieje?

Rynek pozabankowy jest bardzo bogaty. Możemy w nim znaleźć zarówno szybkie chwilówki, jak i pożyczki ratalne na wysokie kwoty. Wśród tak urozmaiconego asortymentu stosowana jest różna polityka udzielania pożyczek. Warto zaznaczyć, że w związku z tym istnieje np. kilka sposobów sprawdzenia dochodów pożyczkobiorcy, które są ważnym elementem na drodze przyznania dodatkowej gotówki.
Pamiętajmy jednak, że na rynku dostępne są także pożyczki bez dochodu. Co to oznacza? Pożyczkodawca będzie wymagał podania we wniosku wysokości naszych dochodów, nie zaś dokładnego ich źródła. Firmę pożyczkową interesuje to, czy otrzymywany przez nas dochód pozwoli na spłatę pożyczki. Nie może ona stanowić dla nas kłopotu i obciążać naszego budżetu.
Pożyczkę bez dochodu oferują firmy pożyczkowe działające online. Sięgając po pożyczkę bez zaświadczeń możemy być pewni, że pieniądze otrzymamy w kilkanaście minut bez wychodzenia z domu. Pamiętajmy jednak, aby przed wyborem pożyczkodawcy skorzystać z porównywarki ofert. Zestawiony w jednym miejscu asortyment firm pozwoli na dokonanie szybkiego i trafnego wyboru.

Jakie dochody akceptują pożyczkodawcy?

Dochód to zysk jaki nabywamy z tytułu wykonanej pracy, sprzedanej czy wynajętej rzeczy. Nie musimy być zatrudnieni na umowę o pracę, aby móc wnioskować o pożyczkę online. Dla pożyczkodawcy równie ważne są dochody pochodzące z umowy zlecenia, umowy o dzieło, renty czy emerytury. Pamiętajmy, że alimenty także mają wpływ na przyznanie nam pożyczki. Nie stanowią same w sobie dochodu, ale mogą poprawić naszą zdolność kredytową i korzystnie wpłynąć na decyzję pożyczkodawcy.

Dokumentami, które poświadczą naszą płynność finansową są także:

  • wyciąg z konta bankowego;
  • dokumenty potwierdzające opłaty za gaz, prąd, telefon, czynsz;
  • zasiłki;
  • potwierdzenie posiadania samochodu, maszyny czy innych urządzeń ruchomych;
  • potwierdzenie posiadania nieruchomości pod zastaw;

Pożyczka bez dochodu przez internet – na jakich warunkach?

Aby sięgnąć po pożyczkę bez dochodu przez internet, należy spełnić kilka podstawowych wymagań, które narzuca pożyczkodawca. Przede wszystkim jest to posiadanie odpowiedniego wieku. Możliwość wzięcia pożyczki online mają osoby od 18-27 do nawet 85 roku życia. Warto sprawdzić ten warunek wcześniej, aby nie spotkać się od razu z odrzuceniem wniosku o pożyczkę.

Bardzo ważne jest także posiadanie polskiego obywatelstwa oraz stałego adresu zamieszkania na terenie Polski. Musimy także pamiętać o aktywnym numerze telefonu oraz rachunku bankowym. Telefon przyda nam się do weryfikacji tożsamości, konto bankowe z kolei do wypłacenia pieniędzy z pożyczki. Pożyczkodawcy mają wgląd w bazy dłużników np. w rejestr KRD. Nie mają obowiązku ich sprawdzania, stąd oferta pożyczek bez bik, jednak jeśli będą mieli zastrzeżenia co do naszej osoby, mogą to zrobić. Warto jest mieć jednak pozytywną historię kredytową. Z pewnością przyspieszy to rozpatrzenie naszej aplikacji.

Pożyczka bez zaświadczeń – jak pożyczkodawcy sprawdzają swoich klientów?

Pożyczka bez dochodu to dobre rozwiązanie dla tych, którzy pracują w kilku miejscach na raz i trudno jest im wskazać dokładną wartość zarobku. Jak pożyczkodawcy mogą sprawdzić wypłacalność takich osób? Przede wszystkim mogą zajrzeć w rejestry dłużników. Dostęp do nich ma każda firma pożyczkowa czy banki. Jeśli pożyczkobiorca nie będzie wyglądał wiarygodnie, firma pożyczkowa może skontaktować się z pracodawcą takiej osoby i zapytać o rzeczywisty dochód.

Ocena ryzyka kredytowego może być oparta także o usługę Kontomatik czy Instantor. Aplikacje pomagają pożyczkobiorcom zajrzeć w historię płatności konsumenta. Pożyczka bez dochodu może zostać przyznana także po przejrzeniu wyciągów z dokonanych opłat. Jeśli nie ma w nich zaległości, oznacza to, że pożyczkobiorca posiada dochód, który pozwoli na terminową spłatę kredytu.