Pożyczka ratalna bez BIK – czy rynek finansowy taką oferuje?

Potrzebujesz dużo gotówki? Pamiętaj, że rynek finansowy nie oferuje pożyczek ratalnych bez BIK. Rejestry dłużników są kluczowym elementem, który zostaje sprawdzony przed wypłatą klientowi gotówki. Gdzie wziąć pożyczkę ze złym bikiem? Zachęcamy do lektury artykułu.

Pożyczka ratalna bez BIK – czy jest dostępna na rynku pożyczkowym?

Rynek finansowy jest bardzo bogaty. Daje on wiele możliwości skorzystania z finansowego wsparcia. Prócz pożyczek krótkoterminowych z okresem kredytowania sięgającym średnio 30 dni, możemy skorzystać z pożyczek ratalnych. Wśród asortymentu firm pożyczkowych znalazły się także pożyczki online bez BIK. Czym są?

Pożyczka bez BIK to pożyczka, po której sięgnięcie gwarantuje, że decyzja pożyczkowa nie będzie oparta na informacjach pochodzących z rejestrów dłużników. Wśród ofert firm pożyczkowych możemy znaleźć np. pożyczkę ratalną bez BIK. Jak wygląda takie kredytowanie w rzeczywistości? Sięgając po pożyczkę bez BIK musimy zdawać sobie sprawę, że usługodawca ma możliwość sprawdzenia baz dłużników. Nie musi on jednak tego robić. Jeśli nasza sytuacja finansowa nie przedstawia się zadowalająco, możemy zostać poproszeni o wskazanie żyranta naszego kredytu. Oczywistym jest też to, że pożyczkodawca może w takiej sytuacji wymagać od nas ubezpieczenia pożyczonej gotówki.

Odrzucenie wniosku o pożyczkę – co na nie wpływa?

Figurowanie w rejestrach dłużników może skończyć się odrzuceniem wniosku o pożyczkę. Warto więc o tym pamiętać i korzystnie wpływać na swoją historię kredytową. Jakie jeszcze czynniki powodują, że pożyczkodawca może odrzucić nasz wniosek? Przede wszystkim zbyt duże ryzyko niespłacenia pożyczek w terminie. Decyzja dotycząca udziela w takim przypadku pożyczki zostaje podjęta na podstawie dokumentów zebranych podczas rozpatrywania wniosku o kredyt.

Ważne jest też to, że przez niepodjęcie próby kontaktu z naszym wierzycielem, nasz wniosek także może zostać odrzucony. Kiedy możemy mówić o próbie kontaktu? Np. jeśli kredytodawca kontaktuje się z nami telefonicznie w celu dokonania weryfikacji naszej tożsamości. Jeśli nie odbierzemy połączenia i nie potwierdzimy naszych danych, możemy zapomnieć o pożyczce.

Jak ustrzec się przed trafieniem do baz dłużników?

Choć możemy skorzystać z oferty pożyczek ratalnych bez BIK, dobrze jest zadbać o to, aby do rejestrów w ogóle nie trafić. Jak możemy tego dokonać? Najważniejsza jest terminowa spłata pożyczek. Należy pamiętać, że jeśli zdarzy się sytuacja, w której będziemy świadomi niemożliwości spłaty długu, należy skontaktować się z pożyczkodawcą. Wspólnie łatwiej jest znaleźć rozwiązanie problemu. W przypadku niemożności spłaty pożyczki może nim być refinansowanie długu lub konsolidacja, jeśli mamy kilka aktualnych zadłużeń.

O czym warto pamiętać chcąc sięgnąć po pożyczkę? O tym, że figurowanie w bazach nie zawsze dyskwalifikuje nas z procesu ubiegania się o dodatkowe pieniądze. Gdy osoba udzielająca nam kredytu zauważy, że nie poradziliśmy sobie ze spłatą wcześniejszej pożyczki, ale widzi, że nasz dochód pozwoli w pełni na regulację nowego zadłużenia, może ona wskazać warunki, których spełnienie zagwarantuje wypłatę pieniędzy.

Jak pożyczkodawcy sprawdzają swoich klientów nie biorąc pod uwagę baz?

Skoro już wiemy, że pożyczka bez BIK to taka, która gwarantuje, że pożyczkodawca nie sięgnie do rejestrów po informacje o naszej osobie, w jaki sposób może on nas sprawdzić? Sposobów na to jest kilka. Najbardziej znaną metodą weryfikacji danych jest przelew bankowy. Polega on na przelaniu grosza lub złotówki na konto pożyczkodawcy. W ten sposób potwierdzamy, że rachunek, z którego wykonujemy przelew, należy do nas.

Drugą opcją jest potwierdzenie tożsamości za pomocą telefonu. Pożyczkodawca dzwoni do nas i zadaje pytania dotyczące naszych danych, które podaliśmy we wniosku. Jest to bardzo szybki sposób weryfikacji danych. Istnieje także możliwość potwierdzenia informacji o kliencie z wykorzystaniem kuriera. Ten dostarczając nam umowę pożyczkową może porównać dane zawarte we wniosku z tymi, które widnieją w naszym dowodzie osobistym. Należy jednak pamiętać, że ten sposób weryfikacji trwa najdłużej, a wypłata gotówki uzależniona jest od dostarczenia podpisanej umowy pożyczkowej naszemu wierzycielowi.

Pożyczkodawcy coraz częściej w celu potwierdzenia tożsamości używają aplikacji. Jakich i dlaczego? Najpopularniejsze z nich to Kontomatik czy Instantor. Wystarczy, że klient firmy pożyczkowej zaloguje się do aplikacji za pomocą danych, których używa podczas logowania do swojego konta bankowego. Wówczas następuje automatyczna weryfikacja tożsamości właściciela konta oraz analiza historii jego rachunku.
Przez to, że usługa dostarcza informacji o naszych wpływach oraz płatnościach, pożyczkodawcy mogą ocenić, czy poradzimy sobie ze spłatą pożyczki. Informacje przesyłane są w czasie rzeczywistym, są szyfrowane i nigdzie się nie zapisują.