Ubezpieczenie pożyczki i kredytu. Jak to działa?

Chcesz ubezpieczyć kredyt w razie “W”, ale zastanawiasz się, czy warto? Sprawdź więc koszt i to, jaki zakres ochrony daje takie ubezpieczenie i czy można z niego później zrezygnować?


Promesa zatrudnienia do kredytu - informacje i wzór dokumentu

Promesa zatrudnienia do kredytu – informacje i wzór dokumentu

Promesa zatrudnienia to umowa, którą podpisują pracodawca i pracownik. Dokument służy potwierdzeniu ciągłości zatrudnienia i przydaje się np. wtedy, gdy chcemy sięgnąć po kredyt długoterminowy lub ubiegamy się o pobyt za granicą. Co powinno zawierać zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu? Sprawdź najważniejsze informacje na temat promesy oraz pobierz jej wzór. Co to jest promesa zatrudnienia? Promesa […]


Ile może zająć komornik?

Ile może zabrać komornik w ramach postępowania egzekucyjnego? To zależy od wysokości naszego wynagrodzenia oraz formy zatrudnienia. Kwota wolna od potrąceń w przypadku umowy o pracę wynosi 1633 zł netto. Ile emerytury może zająć komornik?


Kto powiadamia bank o śmierci właściciela konta?

Kto powiadamia bank o śmierci właściciela konta?

Kto powiadamia bank o śmierci właściciela konta? Powinna zrobić to osoba bliska, która ma akt zgonu zmarłego. Jednak mimo bliskich relacji nikt nie może dowolnie korzystać z pieniędzy pozostawionych na rachunku bankowym. Bank musi najpierw odnaleźć wszystkich spadkobierców, a następnie odczytać testament.


Kto udziela pożyczek 100 proc. przyznawalności?

Pożyczka 100 % przyznawalności – gdzie jej szukać?

Pożyczka na 100 % zostanie udzielona osobom wypłacalnym, które otrzymują stały dochód i mają odpowiedni wiek. O dodatkowe pieniądze z firmach pozabankowych mogą ubiegać się również osoby bez zdolności kredytowej. Muszą one jednak spełnić określone warunki, aby pożyczka 100 % przyznawalności została im udzielona.


Sprawdź czym jest pożyczka leasingpowa.

Pożyczka leasingowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakimi produktem finansowym jest pożyczka leasingowa, czym się charakteryzuje oraz dlaczego nie można jej mylić z usługą leasingu.


Sprawdź na czym polega umowa pożyczki.

Umowa pożyczki – co warto wiedzieć?

Jakim dokumentem jest umowa pożyczki i co trzeba o niej wiedzieć? W naszym artykule w szczegółowy sposób odpowiedzieliśmy na te pytania i wskazaliśmy najważniejsze zapisy, które znajdują się w takiej umowie.


Jak odzyskać pieniądze z nieudanej transakcji bankomatowej?

Bankomat nie wypłacił pieniędzy a pobrał z konta – jak odzyskać pieniądze?

Wypłata dużej sumy z bankomatu może być niemożliwa, gdy bankomat wciągnął kartę. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Warto ją zablokować kontaktując się z naszym bankiem. Jak zablokować kartę do bankomatu przez internet? Zrobimy to korzystając z bankowości internetowej.


Przedawnienie pożyczki następuje po trzech latach.

Kiedy następuje przedawnienie pożyczki?

Bieg przedawnienia pożyczki określają przepisy Kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 118, przedawnienie pożyczki związanej z działalnością gospodarczą, czyli udzielonej przez instytucję pozabankową lub bank, następuje po 3 latach. Termin przedawnienia w przypadku pożyczki od osoby prywatnej wynosi 6 lat. Czy bieg przedawnienia może zostać przerwany?


Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Jeśli mamy problemy finansowe, możemy skorzystać z karencji kredytu. To zawieszenie spłaty części głównej, czyli kapitałowej. Naszym obowiązkiem będzie spłata jedynie części odsetkowej, która początkowo jest bardzo wysoka.