Wniosek o pożyczkę nie zawsze musi zostać zaakceptowany

Odmowa pożyczki? Powody odrzucenia wniosku przez instytucję pozabankową

Pożyczki pozabankowe mogą być kołem ratunkowym dla naszych finansów. Niestety, nie zawsze nasz wniosek przejdzie pozytywną weryfikację. Z jakich powodów może zostać odrzucony?


Dowiedz się, czym jest Krajowy Rejestr Długów

Krajowy Rejestr Długów – czym jest i jak sprawdzić, czy jest się w KRD?

Większość z osób, które kiedykolwiek miały problemy ze spłatą zobowiązań finansowych słyszała o Krajowym Rejestrze Długów. Instytucja ta ma prawo do przyjmowania, gromadzenia i przekazywania danych ze wszystkich sektorów gospodarki. Jest też istotnym źródłem informacji na temat zadłużenia konsumenckiego.


Monity są wysyłane, gdy spóźniamy się ze spłatą zaciągniętej pożyczki

Monit czyli przedsądowe wezwanie do zapłaty

Nieterminowa spłata zaciągniętego zobowiązania może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Instytucja pozabankowa wobec pożyczkobiorcy może wystosować ponaglenia w postaci monitów. Sprawdź, jakie są rodzaje monitów oraz z jakimi kosztami mogą się wiązać. 


Ocena punktowa wpływa na przyznanie pożyczki.

Jak zbudować pozytywny scoring BIK?

Scoring BIK jest jednym z najważniejszych czynników, które są brane pod uwagę przez banki oraz firmy udzielające pożyczek. Jeśli jest on zbyt niski, zaciągnięcie zobowiązania może się okazać utrudnione. Na szczęście istnieje szereg praktyk, które pozwalają zwiększyć indywidualną ocenę punktową w Biurze Informacji Kredytowej.


Planujesz kredyt lub pożyczkę? Najpierw zadbaj o BIK!

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bazie BIK

Przeważnie bardzo obawiamy się baz, które gromadzą dane na temat naszych zobowiązań finansowych. Utożsamiamy je z rejestrami dłużników, co nie jest słuszne. Figurowanie w BIK nie musi przemawiać na naszą niekorzyść. Przeciwnie, może ułatwić nam otrzymanie kredytu lub pożyczki na raty.


Mając kredyt możemy uzyskać pożyczkę pozabankową

Pożyczka i kredyt – czy możemy pożyczać mając inne zobowiązania?

Pożyczka ratalna i kredyt wcale nie muszą się wykluczać. Wiele zależy tu od firmy pożyczkowej, jak również naszej indywidualnej sytuacji. Skąd instytucje pozabankowe wiedzą, czy mogą nam zaufać? Potrzebne informacje znajdują m.in. w rejestrze BIK.


Jak firmy pożyczkowe podchodzą do kwestii dochodu?

Pożyczka pozabankowa nie tylko na umowę o pracę

Gdy chcemy wziąć pożyczkę ratalną, zastanawiamy się, jakie źródło dochodów zostanie zaakceptowane. Warto pamiętać, że firmy pożyczkowe wykazują większą wyrozumiałość niż banki.


Umowa pożyczki będzie dostarczona w ustalonym terminie

Dlaczego umowa pożyczki dostarczona przez kuriera to dobre rozwiązanie?

W dobie zakupów online coraz więcej osób korzysta z usług kurierskich. Nie każdy z nas wie, że kurier może dowieźć nam także dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki.


Klienci poszukują pożyczek bez zaświadczeń

Czym jest pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń?

Każdy, kto przynajmniej raz korzystał z usług instytucji pozabankowej, wie doskonale, że aby uzyskać pożyczkę, trzeba przygotować kilka dokumentów. Dlatego wielu z nas zastanawia się, czy możliwe jest otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń w systemie ratalnym.


15 minut to symboliczny czas oczekiwania na decyzję o pożyczce

Czy otrzymamy pożyczkę online w 15 minut?

Klientom firm pożyczkowych zależy na szybkim dostępie do pieniędzy. „Pożyczka w 15 minut”, „Szybka pożyczka” to wciąż często wyszukiwane hasła. Powstaje więc pytanie – czy możliwe jest uzyskanie pieniędzy bez przedłużającego się oczekiwania?