Ile może zająć komornik?

Ile może zabrać komornik w ramach postępowania egzekucyjnego? To zależy od wysokości naszego wynagrodzenia oraz formy zatrudnienia. Kwota wolna od potrąceń w przypadku umowy o pracę wynosi 1633 zł netto. Ile emerytury może zająć komornik?


Kto powiadamia bank o śmierci właściciela konta?

Kto powiadamia bank o śmierci właściciela konta?

Kto powiadamia bank o śmierci właściciela konta? Powinna zrobić to osoba bliska, która ma akt zgonu zmarłego. Jednak mimo bliskich relacji nikt nie może dowolnie korzystać z pieniędzy pozostawionych na rachunku bankowym. Bank musi najpierw odnaleźć wszystkich spadkobierców, a następnie odczytać testament.


Kto udziela pożyczek 100 proc. przyznawalności?

Pożyczka 100 % przyznawalności – gdzie jej szukać?

Pożyczka na 100 % zostanie udzielona osobom wypłacalnym, które otrzymują stały dochód i mają odpowiedni wiek. O dodatkowe pieniądze z firmach pozabankowych mogą ubiegać się również osoby bez zdolności kredytowej. Muszą one jednak spełnić określone warunki, aby pożyczka 100 % przyznawalności została im udzielona.


Sprawdź czym jest pożyczka leasingpowa.

Pożyczka leasingowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakimi produktem finansowym jest pożyczka leasingowa, czym się charakteryzuje oraz dlaczego nie można jej mylić z usługą leasingu.


Sprawdź na czym polega umowa pożyczki.

Umowa pożyczki – co warto wiedzieć?

Jakim dokumentem jest umowa pożyczki i co trzeba o niej wiedzieć? W naszym artykule w szczegółowy sposób odpowiedzieliśmy na te pytania i wskazaliśmy najważniejsze zapisy, które znajdują się w takiej umowie.


Jak odzyskać pieniądze z nieudanej transakcji bankomatowej?

Bankomat nie wypłacił pieniędzy a pobrał z konta – jak odzyskać pieniądze?

Wypłata dużej sumy z bankomatu może być niemożliwa, gdy bankomat wciągnął kartę. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Warto ją zablokować kontaktując się z naszym bankiem. Jak zablokować kartę do bankomatu przez internet? Zrobimy to korzystając z bankowości internetowej.


Przedawnienie pożyczki następuje po trzech latach.

Kiedy następuje przedawnienie pożyczki?

Bieg przedawnienia pożyczki określają przepisy Kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 118, przedawnienie pożyczki związanej z działalnością gospodarczą, czyli udzielonej przez instytucję pozabankową lub bank, następuje po 3 latach. Termin przedawnienia w przypadku pożyczki od osoby prywatnej wynosi 6 lat. Czy bieg przedawnienia może zostać przerwany?


Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Jeśli mamy problemy finansowe, możemy skorzystać z karencji kredytu. To zawieszenie spłaty części głównej, czyli kapitałowej. Naszym obowiązkiem będzie spłata jedynie części odsetkowej, która początkowo jest bardzo wysoka.


Zgodnie z prawem wspólnoty majątkowej, żona odpowiada solidarnie za długi małżeństwa,

Czy żona odpowiada za długi męża?

Czy żona odpowiada za długi męża zaciągnięte bez jej wiedzy i zgody? Według prawa – nie. Wierzyciele mogą ściągnąć należność jedynie z majątku kredytobiorcy. Istnieją jednak wyjątki, które mogą sprawiać, że współmałżonek będzie spłacał zobowiązania partnera nawet po rozwodzie. Brak zainteresowania finansami może skończyć się odpowiedzialnością za nie swoje długi.


Niezbędnym dokumentem do rozdzielności majątkowej jest intercyza

Jak zrobić rozdzielność majątkową w trakcie małżeństwa?

Ile kosztuje rozdzielność majątkowa i jak ją ustanowić? Wystarczy napisać wniosek lub pójść do notariusza. Koszt rozdzielności majątkowej zależy od wartości majątku małżeństwa.