Planujesz kredyt lub pożyczkę? Najpierw zadbaj o BIK!

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bazie BIK

Przeważnie bardzo obawiamy się baz, które gromadzą dane na temat naszych zobowiązań finansowych. Utożsamiamy je z rejestrami dłużników, co nie jest słuszne. Figurowanie w BIK nie musi przemawiać na naszą niekorzyść. Przeciwnie, może ułatwić nam otrzymanie kredytu lub pożyczki na raty.


Mając kredyt możemy uzyskać pożyczkę pozabankową

Pożyczka i kredyt – czy możemy pożyczać mając inne zobowiązania?

Pożyczka ratalna i kredyt wcale nie muszą się wykluczać. Wiele zależy tu od firmy pożyczkowej, jak również naszej indywidualnej sytuacji. Skąd instytucje pozabankowe wiedzą, czy mogą nam zaufać? Potrzebne informacje znajdują m.in. w rejestrze BIK.


Jak firmy pożyczkowe podchodzą do kwestii dochodu?

Pożyczka pozabankowa nie tylko na umowę o pracę

Gdy chcemy wziąć pożyczkę ratalną, zastanawiamy się, jakie źródło dochodów zostanie zaakceptowane. Warto pamiętać, że firmy pożyczkowe wykazują większą wyrozumiałość niż banki.


Umowa pożyczki będzie dostarczona w ustalonym terminie

Dlaczego umowa pożyczki dostarczona przez kuriera to dobre rozwiązanie?

W dobie zakupów online coraz więcej osób korzysta z usług kurierskich. Nie każdy z nas wie, że kurier może dowieźć nam także dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki.


Klienci poszukują pożyczek bez zaświadczeń

Czym jest pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń?

Każdy, kto przynajmniej raz korzystał z usług instytucji pozabankowej, wie doskonale, że aby uzyskać pożyczkę, trzeba przygotować kilka dokumentów. Dlatego wielu z nas zastanawia się, czy możliwe jest otrzymanie pożyczki bez zaświadczeń w systemie ratalnym.


15 minut to symboliczny czas oczekiwania na decyzję o pożyczce

Czy otrzymamy pożyczkę online w 15 minut?

Klientom firm pożyczkowych zależy na szybkim dostępie do pieniędzy. „Pożyczka w 15 minut”, „Szybka pożyczka” to wciąż często wyszukiwane hasła. Powstaje więc pytanie – czy możliwe jest uzyskanie pieniędzy bez przedłużającego się oczekiwania?


Czy warto przedłużać termin spłaty rat pożyczki?

Przedłużenie terminu oddania raty – czy warto z niego skorzystać?

Perspektywa wzięcia większej pożyczki niejednokrotnie nas przeraża, ponieważ obawiamy się tego, że nie podołamy spłacie kolejnych rat. Na szczęście firmy pożyczkowe często działają wtedy na naszą korzyść, przez co nie musimy rezygnować z ich usług.


Jak dobrać wysokość pożyczki na raty?

Jak nie przesadzić z wysokością pożyczki na dowolny cel?

Instytucje pozabankowe kuszą nas hasłami o szybkich pożyczkach, które uzyskamy na dowolny cel. To bardzo korzystna opcja, jednak warto pamiętać o tym, żeby nie przesadzać z wysokością naszego zobowiązania. Wyższe kwoty mogą być problematyczne w spłacaniu.


Kilka pożyczek ratalnych na raz – czy to możliwe?

Czy mogę dostać kilka pożyczek ratalnych naraz?

Każdy z nas wie, że wydatki lubią się mnożyć. Szczególnie odczuwają to pożyczkobiorcy, którzy posiadają już jedno zobowiązanie i liczą na to, że uda im się uzyskać kolejne. Jak się okazuje, wcale nie jest to proste.


Planujesz większy remont? Zastanów się nad pożyczką!

Planujesz remont? Pomyśl o pożyczce na raty

Wyjazd, zakup sprzętu RTV i AGD albo remont. To bardzo częste powody, które skłaniają nas do wzięcia pożyczki ratalnej. Dodatkowe pieniądze zawsze są przydatne w takiej sytuacji. Ważne, żebyśmy dobrze wybrali ofertę.