Sprawdź czym jest pożyczka leasingpowa.

Pożyczka leasingowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakimi produktem finansowym jest pożyczka leasingowa, czym się charakteryzuje oraz dlaczego nie można jej mylić z usługą leasingu.


Sprawdź na czym polega umowa pożyczki.

Umowa pożyczki – co warto wiedzieć?

Jakim dokumentem jest umowa pożyczki i co trzeba o niej wiedzieć? W naszym artykule w szczegółowy sposób odpowiedzieliśmy na te pytania i wskazaliśmy najważniejsze zapisy, które znajdują się w takiej umowie.


Jak odzyskać pieniądze z nieudanej transakcji bankomatowej?

Bankomat nie wypłacił pieniędzy a pobrał z konta – jak odzyskać pieniądze?

Wypłata dużej sumy z bankomatu może być niemożliwa, gdy bankomat wciągnął kartę. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Warto ją zablokować kontaktując się z naszym bankiem. Jak zablokować kartę do bankomatu przez internet? Zrobimy to korzystając z bankowości internetowej.


Przedawnienie pożyczki następuje po trzech latach.

Kiedy następuje przedawnienie pożyczki?

Bieg przedawnienia pożyczki określają przepisy Kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 118, przedawnienie pożyczki związanej z działalnością gospodarczą, czyli udzielonej przez instytucję pozabankową lub bank, następuje po 3 latach. Termin przedawnienia w przypadku pożyczki od osoby prywatnej wynosi 6 lat. Czy bieg przedawnienia może zostać przerwany?


Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Jeśli mamy problemy finansowe, możemy skorzystać z karencji kredytu. To zawieszenie spłaty części głównej, czyli kapitałowej. Naszym obowiązkiem będzie spłata jedynie części odsetkowej, która początkowo jest bardzo wysoka.


Zgodnie z prawem wspólnoty majątkowej, żona odpowiada solidarnie za długi małżeństwa,

Czy żona odpowiada za długi męża?

Czy żona odpowiada za długi męża zaciągnięte bez jej wiedzy i zgody? Według prawa – nie. Wierzyciele mogą ściągnąć należność jedynie z majątku kredytobiorcy. Istnieją jednak wyjątki, które mogą sprawiać, że współmałżonek będzie spłacał zobowiązania partnera nawet po rozwodzie. Brak zainteresowania finansami może skończyć się odpowiedzialnością za nie swoje długi.


Niezbędnym dokumentem do rozdzielności majątkowej jest intercyza

Jak zrobić rozdzielność majątkową w trakcie małżeństwa?

Ile kosztuje rozdzielność majątkowa i jak ją ustanowić? Wystarczy napisać wniosek lub pójść do notariusza. Koszt rozdzielności majątkowej zależy od wartości majątku małżeństwa.


Upoważnienie do konta daje możliwość do zarządzania rachunkiem osobie trzeciej.

Upoważnienie do konta bankowego – jakie daje przywileje?

Upoważnienie do konta bankowego pozwala osobom trzecim wykonywać czynności w imieniu upoważniającego. Należą do nich np.: wykonywanie przelewów czy pełna dyspozycja gotówką znajdującą się na rachunku. Przywileje zależą od rodzaju przypisanego osobie pełnomocnictwa.


Firmy pożyczkowe nie wymagają zabezpieczeń.

Zabezpieczenie spłaty długu – jakie wybrać?

Zabezpieczenie pożyczki to ochrona finansów pochodzących od wierzyciela. Jednym z zabezpieczeń jest ubezpieczenie pożyczki. Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?


Niektóre instytucje umożliwiają rozłożenie długu na raty.

Jak napisać prośbę o rozłożenie długu na raty?

Jeśli wpadliśmy w kłopoty finansowe, warto wiedzieć, jak napisać wniosek o rozłożenie długu na raty. Jeśli dokładnie przedstawimy swoją prośbę, pożyczkodawca może nam pomóc w spłacie zadłużenia zmieniając warunki jego spłaty. Czy możemy skierować podanie o rozłożenie długu na raty do naszego windykatora?