Pozaodsetkowe koszty kredytu - ile maksymalnie mogą wynieść?

Jak wysokie mogą być pozaodsetkowe koszty kredytu?

Ile kosztuje kredyt? Tego dowiesz się, dodając do oprocentowania pożyczki pozaodsetkowe koszty, które nie mogą przekroczyć progu ustalonego w ustawie. Czy wiesz, jaka jest maksymalna wysokość opłat niezwiązanych z oprocentowaniem?


Jak wyjść z kłopotów finansowych?

Problemy finansowe – jak radzić sobie z zadłużeniem?

Problemy finansowe mogą dopaść każdego z nas. Ciągłe wydatki sprawiają, że zaciąganie pożyczek będzie nieuniknione. Należy wtedy pamiętać o konsekwencjach niespłaconych długów.


Czy osoby bezrobotne mogą otrzymać pożyczkę?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak brak pracy wpływa na zdolność kredytową

Martwią cię nie zapłacone rachunki lub marzysz o wakacjach za granicą? Niestety twoja sytuacja finansowa nie wygląda pozytywnie, bo ostatnio straciłeś pracę? Nie jest to jednak powód do zmartwień. Obecnie na rynku finansowym istnieje wiele firm pożyczkowych, które oferują nam swoją pomoc.


Pożyczkę można otrzymać nie posiadając konta bankowego.

Pożyczka bez konta bankowego – sposoby otrzymania gotówki do ręki

Myślisz o zaciągnięciu pożyczki online, a nie jesteś posiadaczem konta bankowego? Nic straconego. Część firm pożyczkowych z myślą o takich przypadkach oferuje inne sposoby wypłaty gotówki. Pożyczkę do ręki możesz otrzymać za pomocą czeku GIRO lub za pośrednictwem kuriera.


Różnice między wypowiedzeniem umowy, odstąpienie i aneksem do umowy pożyczki

Czym różni się wypowiedzenie umowy pożyczki od odstąpienia i aneksu?

Ile czasu mamy na zmianę decyzji i zrezygnowanie z umowy pożyczki? Czy pożyczkodawca może zażyczyć sobie dodatkowych opłat za odstąpienie od umowy? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziecie w naszym artykule.


Wniosek o pożyczkę nie zawsze musi zostać zaakceptowany

Odmowa pożyczki? Powody odrzucenia wniosku przez instytucję pozabankową

Pożyczki pozabankowe mogą być kołem ratunkowym dla naszych finansów. Niestety, nie zawsze nasz wniosek przejdzie pozytywną weryfikację. Z jakich powodów może zostać odrzucony?


Dowiedz się, czym jest Krajowy Rejestr Długów

Krajowy Rejestr Długów – czym jest i jak sprawdzić, czy jest się w KRD?

Większość z osób, które kiedykolwiek miały problemy ze spłatą zobowiązań finansowych słyszała o Krajowym Rejestrze Długów. Instytucja ta ma prawo do przyjmowania, gromadzenia i przekazywania danych ze wszystkich sektorów gospodarki. Jest też istotnym źródłem informacji na temat zadłużenia konsumenckiego.


Monity są wysyłane, gdy spóźniamy się ze spłatą zaciągniętej pożyczki

Monit czyli przedsądowe wezwanie do zapłaty

Nieterminowa spłata zaciągniętego zobowiązania może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Instytucja pozabankowa wobec pożyczkobiorcy może wystosować ponaglenia w postaci monitów. Sprawdź, jakie są rodzaje monitów oraz z jakimi kosztami mogą się wiązać. 


Ocena punktowa wpływa na przyznanie pożyczki.

Jak zbudować pozytywny scoring BIK?

Scoring BIK jest jednym z najważniejszych czynników, które są brane pod uwagę przez banki oraz firmy udzielające pożyczek. Jeśli jest on zbyt niski, zaciągnięcie zobowiązania może się okazać utrudnione. Na szczęście istnieje szereg praktyk, które pozwalają zwiększyć indywidualną ocenę punktową w Biurze Informacji Kredytowej.


Planujesz kredyt lub pożyczkę? Najpierw zadbaj o BIK!

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bazie BIK

Przeważnie bardzo obawiamy się baz, które gromadzą dane na temat naszych zobowiązań finansowych. Utożsamiamy je z rejestrami dłużników, co nie jest słuszne. Figurowanie w BIK nie musi przemawiać na naszą niekorzyść. Przeciwnie, może ułatwić nam otrzymanie kredytu lub pożyczki na raty.